ust-arge > Services > Danışmanlık ve Eğitim

Yardım için bize ulaşın?

Size talebiniz ile ilgili en kısa zamanda ulaşmamız için lütfen iletişime geçin.

İletişim

8

ISO/IEC 27001:2013 BİLGİ TEKNOLOJİSİ – GÜVENLİK TEKNİKLERİ – BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMLERİ – GEREKSİNİMLER STANDARDI KURULUMU DANIŞMANLIĞI

ISO 27001:2013 Standardı; bilgi güvenliği yönetim Sistemi’nin kurulması, uygulanması, sürdürülmesi ve sürekli iyileştirilmesi için şartları ortaya koymak amacıyla hazırlanmıştır. Bilgi güvenliği yönetim sisteminin benimsenmesi, kuruluş için stratejik bir karardır. Kurulusun bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulması ve uygulanmasında, kurulusun ihtiyaç ve amaçları, güvenlik gereksinimleri, kullanılan kurumsal prosesler, kurumun boyutu ve yapısı etkilidir. Tüm bu etkileyen faktörlerin zaman içinde değişmesi beklenir.

 

Bilgi güvenliği yönetim sistemi, bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliğini risk yönetimi prosesini uygulayarak muhafaza eder ve ilgili taraflara risklerin doğru bir şekilde yönetildiğine dair güvence verir.

Danışmanlık hizmetimiz; kapsam çalışması, boşluk analizi, risk analizi, sistem dokümantasyonunun hazırlanması, uygunluk beyanının oluşturulması, bilgi güvenliği farkındalık eğitimleri ve iç denetim adımlarının tümünü kapsamaktadır. Ayrıca sistemin iyileştirilmesine ve geliştirilmesine yönelik hizmetler de sağlanmaktadır.

Kurumların bu hizmetlerin tümünden veya bir kısmından yararlanması, efor ve zamandan tasarruf ederek kısa sürede etkin bir BGYS kurması mümkün olmaktadır. Danışmanlık hizmetimizin detayları için lütfen iletişim formunu doldurunuz.